O parku

Park Linowy oferuje 5 tras, z których każdy wybierze coś dla siebie niezależnie od swojego wieku, kondycji czy umiejętności.


•„Trasa dla dzieci” - przeznaczona dla najmłodszych, spokojnie poradzą sobie na niej 3-latki, ale nawet sprawnie chodzący dwulatek przejdzie trasę w towarzystwie rodziców. Na maluchy czeka 9 przeszkód z siatką zabezpieczającą przed upadkiem na całej długości.
•Trasa niska - przeznaczona dla dzieci w wieku 5-7 lat, które są jeszcze za małe lub boją się wysokości. Dzieci idą po tej trasie w uprzężach i pokonują przeszkody podobne jak na trasach niskiej i wysokiej, ale umieszczone na wysokości od: 0,5 do 2 metrów. 8 przeszkód, w tym dwa zjazdy.
•Trasa średnia - przeznaczona jest dla początkujących. Trasa zaczyna się od drewnianej drabinki, a kończy tyrolkowym zjazdem, w sumie 13 przeszkód.
•Trasa wysoka - przejście dla bardziej zaawansowanych. Już na początku czeka na Was ścianka wspinaczkowa, a potem jest już tylko ciekawiej – duża wysokość i 16 przeszkód.
•Trasa tyrolkowa - składająca się z trzech zjazdów, w tym najdłuższym ok. 100 metrów.
       


Niezależnie od tego, którą trasę wybierzecie czekają na Was piękne widoki i ciągły kontakt z naturą. Jesteście otoczeni przez drzewa i cały czas macie wspaniały widok na Jezioro Górznieńskie.


Wspaniałe widoki czekają

Cechą charakterystyczną naszego Parku jest położenie na silnie nachylonym stoku, co odróżnia go od większości parków linowych w północnej Polsce. Różnica wysokości między poziomem wody w jeziorze, a płytą Rynku wynosi ponad 40 m. Spacerując ścieżkami na terenie parku możemy podziwiać rozległą panoramę jeziora i wsi Fiałki.

 

Czym jest park linowy

Infrastruktura parku linowego to przede wszystkim sieć lin i przeszkód tworzących cztery trasy o różnym stopniu trudności. Wejścia na poszczególne poziomy tworzą drabiny i ścianki wspinaczkowe wyposażone w liny ułatwiające podejścia. Na całej długości tras zabezpieczenie stanowi stalowa lina. Główną osią komunikacyjną jest ciąg schodów biegnących w dół zbocza i przecinających się z biegnącymi równolegle do zbocza ścieżkami. Obsługą parku zajmują się przeszkoleni instruktorzy. Naszym wyróżnikiem jest naturalność tras! Wszystkie trasy poza trasą dziecięcą są pozbawione siatek, co pozwala cały czas cieszyć się wspaniałym widokiem.

 

Trochę z krótkiej historii parku…

Park linowy to pierwsza tego typu budowla w powiecie brodnickim. Obiekt powstał w połowie 2014 roku dzięki środkom pozyskanym przez Lokalną Grupę Rybacką. Inwestycja zlokalizowana została na wysokim zboczu polodowcowego obniżenia Jeziora Górzeńskiego przy ul. Bożogrobców, na gruncie o powierzchni ok. 1 ha.


Tekst dzięki uprzejmości: Marcin Sobiech

Informujemy, że Park Linowy jest czynny przez cały rok dla grup zorganizowanych. W celu skorzystania z naszych atrakcji prosimy o kontakt telefoniczny.